Prižiūrėti vaiko dantukus yra viena iš tėvų pareigybių. Bet ką daryti jeigu vaikas paniškai bijo vizito pas odontologą ir negali nusiraminti gydymo metu?

Tiek vaikų odontologas Vilniuje, tiek kitame mieste, stengsis užtikrinti vaiko saugumą bei komfortą, bet ne visada tai būna veiksminga. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime geriausius būdus, kurie padės nugalėti vaiko baimę gydyti dantukus.

Kuo anksčiau atveskite savo vaikus pas odontologą

Kuo anksčiau atvesite savo vaikus pas odontologą, tuo didesnė tikimybė, kad jie jaustųsi patogiai šioje aplinkoje.

Dantų vizitai paprasčiausiai taps jūsų vaikų sveikatos priežiūros rutinos dalimi, panašiai, kaip jie yra pritaikyti reguliariai tikrintis pas savo pediatrą.

Amerikos vaikų odontologijos akademija rekomenduoja nuvesti savo vaiką pas odontologą per šešis mėnesius nuo pirmųjų dantų atsiradimo ir ne vėliau kaip iki 1 metų, todėl pradedant vaiko dantų vizitus jaunystėje, derės su geriausia praktika.

Pirmasis apsilankymas

Atveskite savo vaiką į odontologą biurą, kad prieš dantų vizitą trumpai susitiktumėte su gydytoju, tai gali padėti sumažinti bet kokį nerimą.

Šis pirmasis apsilankymas leis jūsų vaikui susipažinti su odontologu ir likusiais darbuotojais, ir tai gali padėti sukurti ryšį, būtiną jūsų vaikui patogiai užtikrinti.

Venkite neigiamos kalbos

Kalbėdami su vaiku apie būsimą dantų priėmimą, būtinai venkite neigiamos kalbos, tokios kaip „skausmas“ ar „nemalonūs pojūčiai“, dėl kurios vizitas gali pasirodyti baisus.

Vietoj to, sutelkite dėmesį į teigiamą kalbą, pvz., „Švarūs, stiprūs, sveiki dantys“, kurie gali nustatyti teigiamos patirties toną.

Metodikos, kurios padeda vaikams palengvinti vizitą pas odontologą

Įprasta, kad dantų vizito metu vaikai tampa neramūs ar nusiminę. Jei dėl to pareikšite pavojų, tai gali pamaitinti jūsų vaiko nerimą.

Verčiau pabandykite išlikti kuo ramesni ir leiskite odontologui nukreipti vaiko patirtį į teigiamą pusę.

Dažnai odontologijos klinikos atkreipia dėmesį į vaikų odontologiją ir sukuria įvairias metodikas, kurios padėtų nervingiems vaikams palengvinti vizitą pas odontologą.

Atlygis po vizito pas odontologą

Suteikę vaikui ką nors laukti po apsilankymo odontologe, galite sustiprinti jo gerą elgesį odontologijos kėdėje ir padėti laukti kitų apsilankymų.

Pasirinkite atlygį, pvz., Apsilankymą zoologijos sode, filmo peržiūrą ar apsilankymą mėgstamoje žaidimų aikštelėje.

Apsilankymas pas odontologą – būtinybė

Apsilankymas pas odontologą yra būtinybė, o ne pasirinkimas. Įsitikinkite, kad jūsų vaikai supranta, kad šie apsilankymai yra svarbi jų burnos higienos dalis ir padės jiems išlaikyti tvirtus, sveikus dantis.

Odontologo pasirinkimas

Odontologai, kurie vaikų odontologiją laiko pagrindine savo praktikos tema, supranta unikalius su vaikais susijusius burnos sveikatos poreikius.

Be to, šie odontologai labiau linkę patenkinti emocinius mažų vaikų poreikius, laukiamojoje salėje aprūpindami žaislais ar žaidimais, siūlydami prizus už gerus dantų apsilankymus ir išlaikydami linksmą, atpalaiduojantį elgesį, kuris leis jūsų vaikui būti ramiam.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme 7 patarimus, kurie padės Jūsų vaikui nugalėti baimę odontologijai. Sekite juos ir galite būti užtikrinti, kad Jūsų vaiko baimė odontologams visai išnyks.

Daugiau apie vaikų odontologiją galite sužinoti dentes.lt