Mes jau seniai žinome, kad mankšta yra svarbus mūsų sveikatos ir geros savijautos komponentas. Tačiau šis faktas ne visada suteikia motyvacijos pradėti laikytis kasdienio fizinio aktyvumo rėžimo. Ypač, kai blogėja fizinė būklė arba atsigaunant po traumos, gali sunku būti prisiversti kažką daryti. Šiuo atveju individualizuotos grupinės treniruotės gali būti puikus būdas įgauti motyvacijos ir pradėti savo kelią geresnės sveikatos ir fiziškai naudingesnio gyvenimo būdo link.

Fizinių pratimų terapija yra nustatyta gydymo pratimų programa, sukurta padėti individualiai, kiekvienam žmogui, pagal jo fizinį pasirengimą ir poreikius. Nustatyta, jog mankšta yra svarbi ne tik sportininkams. Tai yra svarbi visų raumenų ir griaučių sistemos sutrikimų valdymo dalis. Pratimai dažniausiai apima:

  • Fizinių sugebėjimų didinimą;
  • Raumenų funkcionavimo optimizavimą;
  • Bendros sveikatos būklės bei gerovės gerinimą;
  • Atstatymą po traumų, skausmo valdymą ir judrumo problemų mažinimą.

Kineziterapeutai gali tinkamai parinkti pratimus, pagal individualų atvejį, nes jie yra mokomi reabilitacijos principų, skausmo veikimo (fizinio ir psichologinio skausmo elementų) ir žino, koks yra fizinio aktyvumo vaidmuo atstatant audinius. Kineziterapeutai naudoja pratimų terapiją traumų prevencijai ir reabilitacijai, nes tai gali veiksmingai atstatyti sugedusius judesių modelius, kurie gali būti traumos pasekmė arba priežastis. Pratimų terapija yra veiksminga, nes ji naudoja specialiai nukreiptus judesius, kad pagerintų kūno funkcionavimą.

Individualizuotos treniruotės Vilniuje gali padėti ne tik pagerinti savo fizinę būklę, bet ir išmokyti taisyklingo pratimų atlikimo. Kai žmonės savarankiškai atlieka pratimus, jie labai dažnai tai daro netaisyklingai. Mažos grupės treniruotėse kineziterapeutas visada pratimus pritaikys pagal grupės pasiruošimą, jog būtų įtraukti naudingiausi ir aktualiausi pratimai ir visada prižiūrės, kad kiekvienas žmogus naudotųsi tinkama, savo lygį atitinkančia įranga.