Pirmieji šilumos siurbliai atsirado palyginus nesenai, o šiandien jų gamyba tapo atskira industrija. Šimtai šilumos siurblių gamintojų visame pasaulyje siūlo daugybę skirtingų alternatyvių šildymo sistemų modelių su įvairiomis funkcijomis.

Šiuo metu šilumos siurblys yra vienas iš efektyviausių ir ekonomiškiausių energijos vartojimo požiūriu sistemų, kurios gali būti tiek šildymo, tiek karšto vandens tiekimo ir patalpų oro kondicionavimo sistemų pagrindas. Dėl nuolatinio kuro ir energijos kainų kilimo šilumos siurblių pirkimas ir montavimas yra aktualesnis nei bet kada.

Šilumos siurbliai oras-vanduo, palyginti su kitų tipų šilumos siurbliais, pasižymi mažiausia kaina ir genėtinai greit atsiperka. Šilumos siurblio oras-vanduo“ naudojimas kaip pagrindinis ir alternatyvus klimato įrangos tipas didelėms ir vidutinėms patalpoms turi šiuos reikšmingus pranašumus:

  • Visiškai automatizuota sistema, kuriai nereikia skysto ar dujinio kuro, išskyrus prijungimą prie elektros tinklo. Ši įranga veikia visiškai automatiniu režimu, priešingai nei visų rūšių katilai.
  • Minimali priežiūra. Tinkamai parinktas, teisingai sumontuotas ir sureguliuotas šilumos siurblys veikia efektyviai, be prevencinio patikrinimo, valymo ir priežiūros.
  • Mažas gaisro pavojus. Šildymo metu nėra liepsnos, todėl nėra galimybės kilti gaisrui ar sprogimui.
  • Ekonomiškas energijos suvartojimas, tai yra 4–5 kartus mažiau sunaudojama elektros, nei naudojant įprastus elektrinius šildytuvus. Tai padidina šilumos siurblių atsipirkimo greitį.
  • Draugiškas aplinkai. Šilumos siurbliai yra vieni iš ekologiškiausių klimato

sistemų, ypač veikiantys šildymo režimu. Jie neišmeta kenksmingų teršalų į atmosferą, nes kaip energijos šaltinį naudoja atsinaujinančius ir neišsenkančius išteklius. Be to, šildymo įrenginiai yra visiškai nekenksmingi žmonių sveikatai.

Galimybė naudoti skirtingomis klimato sąlygomis ir tose vietose, kur nėra centralizuoto maitinimo šaltinio. Puikiai tinka pirtyse žiemą apsisaugoti nuo šalčio.

  • Ilgalaikis darbas. Nepertraukiamas šilumos siurblio veikimas per visus kalendorinius metus galimas 20–25 metus.