Esant daugybei betono sandariklių variantų ir šimtams prekių ženklų rinkoje, gali būti nelengva užduotis pasirinkti vieną savo namų projektui. Prieš pasirenkant tinkamą priemonę, svarbu yra suprasti įvairius skirtingų priemonių tipus bei išsiaiškinti, kokios priemonės savybės reikalingos, norint apsaugoti betoninių paviršių išvaizdą.

Silikoniniai, silaniniai ir silikatiniai sandarikliai yra priskiriami skvarbių sandariklių kategorijai bei yra naudojami įvairiems tikslams. Šie skvarbūs sandarikliai naudojami ant pilkų betono paviršių, siekiant apsaugoti jį nuo erozijos, dėmių ir natūralių aplinkos veiksnių, tokių kaip UV spinduliai, ekstremalios temperatūros ir oro sąlygos.

Silikatiniai betono sandarikliai yra geras pasirinkimas kaip betono paviršių tankiklis ir kietiklis. Tačiau jie neapsaugos nuo vandens pažeidimų. Šio tipo sandarikliai nekeičia natūralios betono išvaizdos. Silikoniniai ir silaniniai skvarbūs sandarikliai apsaugo nuo vandens, tačiau kiekvienas jų turi ir trūkumų.

Silikoninis betono sandariklis geriausiai yra naudojamas kaip trumpalaikis sandariklis, apsaugoti paviršius, kuriuos gali tekti reguliariai atnaujinti. Pavyzdžiui, šios rūšies priemonė geriausiai tinka ant betoninių sienų, kurios gali būti paveiktos grafičiu arba kitais nešvarumais, kuriuos gali tekti dažnai plauti ir valyti.

Silikoniniai sandarikliai nėra geras pasirinkimas horizontaliems paviršiams arba paviršiams, kuriems yra reikalinga UV apsauga. Jei svarbu išsaugoti fizinę betono išvaizdą, silikonas yra tinkamas pasirinkimas, nes jis gerai prasiskverbia į betono poras ir paprastai nekeičia jo išvaizdos.

Skirtingai nuo silikoninių, silaniniai sandarikliai gali pakeisti betono išvaizdą, patamsinat jį, nes šią priemonę ant paviršiaus dengti reikia 2-3 kartus. Tačiau tokia danga betoną apsaugoti gali iki 8 metų.

Rinkoje taip pat yra ir epoksidinių, akrilo, poliuretano bei universalių sandariklių, pavyzdžiui: https://www.shop.remmers.lt/tinko-fasado-apsauga-ir-restauracija/hidroizoliacija kurie skirtingai pagal savo savybes taip pat apsaugo betoną nuo vandens ir kitų stiprių aplinkos veiksnių, taip pat jie gali būti pritaikomi tiek namo viduje, tiek išorėje.