Kambario remontas atliktas, sienos išklijuotos naujais tapetais, gražūs langai džiugina, bet vis dėl to kažko vistiek akivaizdžiai trūksta.

Roletai yra vienas iš populiariausių lango dekoravimo būdų. Visus modelius lengva montuoti, o platus pasirinkimas leis roletus pritaikyti net prie netaisyklingos formos langų. Roletai yra kelerių metų sprendimas, todėl rinkdamiesi modelį turėtume atsižvelgti tiek į praktinius, tiek į estetinius dalykus, roletai kaina negąsdina ir siūlo įmantrių namų dekoravimo sprendimų.

Šviesos pralaidumas

Šviesos tiekimo į patalpą reguliavimas yra pagrindinė roletų užduotis. Jų tipas turėtų būti parenkamas atsižvelgiant į tam tikro interjerą. Gyvendami pirmame aukšte, tikrai nenorime, kad kas nors žiūrėtų į mūsų langus – tuomet verta rinktis visiškai užtemstančius roletus. Tą patį turėtų rinktis žmonės, nemėgstantys ryto saulės. Ritininiai roletai iš audinio užtikrina didžiausią užtemdymą. Jei pasirinksime roletus iš skaidrių audinių, gausime šiek tiek išsklaidytą šviesą.

Surinkimo tipas

Laisvai pakabinami roletai dažniausiai montuojami ant sąramos virš lango įdubos. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas užtikrinti, kad sąrama būtų pakankamai aukšta, kad audinys susuktoje ritininėje žaliuzėje neliestų lango varčios.

Spalva ir raštas

Roletai turėtų apsaugoti nuo šviesos ir papuošti interjerą. Verta prisiminti, kad šviesios spalvos praleidžia iki 30% daugiau šviesos nei tamsios. Tamsūs roletai puikiai tinka miegamajame, o šviesūs, pagaminti iš permatomų audinių, geriau tinka svetainei ar virtuvei, vaikų kambariui galite rinktis pastelinius ramius ar net ryškius, žaismingus.

Populiariausi roletai:
• Klasikiniai
• Roletai diena-naktis
• Fotoroletai
• Fasado roletai

Geras audinys, tinkamas dydis, šviesos pralaidumas ir estetika yra svarbiausi dalykai. Roletai turėtų apsaugoti nuo pašalinių akių, pernelyg didelio saulės poveikio ir temperatūros. Be to, juos turi būti lengva valyti. Kuo efektyvesnį roletų modelį pasirenkame, tuo originaliau galime sutvarkyti būstą.