Naminiai gyvūnai yra svarbūs mūsų šeimos nariai. Jie myli mus besąlygiškai ir visiškai pasitiki mumis, kad pasirūpinsime jais kuo geriau. Kai kurie jų poreikiai yra paprasti – pavyzdžiui, suteikiant jiems daug žaidimo laiko. Tačiau kai reikia nustatyti tinkamą mitybą, šunų ar kačių ėdalo pasirinkimas tampa vis painesnis dėl daugybės rinkoje siūlomų variantų. Kai įeini į naminių gyvūnėlių parduotuvę, tai labai stulbina, vien pernai buvo 1500 naujų naminių gyvūnėlių ėdalų. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tinkamą augintinio mitybą? Čia pateikiami keli svarbūs veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant dėl dietos, įskaitant požymius, kad jūsų dabartinė formulė gali netikti jūsų keturkojui draugui.

Atlikite savo tyrimą. Internetas yra naudingas šaltinis, į kurį galima kreiptis beveik dėl visko, tačiau veterinarijos daktarai įspėjo naminių gyvūnėlių savininkus, kad jie būtų tikri, kad informacija, kurią jie renka apie naminių gyvūnėlių ėdalą, gaunama iš patikimo šaltinio. „Labiau žinomi naminių gyvūnėlių ėdalo gamintojai priklauso Amerikos pašarų kontrolės pareigūnų asociacijai“. „Naminių gyvūnėlių savininkai gali apsilankyti jų svetainėje, kur bus išvardytas tikrasis daugumos ingredientų apibrėžimas“. Apsvarstykite dietą su ribotais ingredientais. Kalbant apie sudedamąsias dalis, jei jums sunku iššifruoti, kas iš tikrųjų yra jūsų augintinio maiste, gali būti laikas pereiti prie dietos, kuri nėra taip stipriai apdorota. Paprastesnė dieta yra tikrai naudinga. Ribotas ingredientų kiekis reiškia, kad katė ar šuo turi suvartoti mažiau dalykų.

Kuo švelnesnė dieta jūsų augintinio virškinimo sistemai, tuo mažesnė tikimybė, kad ji sukels jūsų augintinio imuninį atsaką, o tai gali sukelti uždegimą. Esant alergijai, augintinio imuninė sistema klaidingai laiko maisto ingredientą kažkuo kenksmingu ir sureaguoja prieš tai. Kai yra užsitęsęs imuninės sistemos atsakas, dėl kurio atsiranda lėtinis uždegimas, tai gali būti žalinga ir netgi pavojinga jūsų augintinio gyvybei. Daugiau informacijos galite rasti internetiniame puslapyje.