Užsisakius lėktuvo bilietus kelionei, toliau seka ne tik linksma, bet neretai ir daug sumaišties sukelianti dalis – pasiruošimas atostogoms. Šiame etape svarbu apsvarstyti visas smulkmenas ir tinkamai pasiruošti daiktus, kurių gali prireikti kelionės metu. Štai, keli patarimai, kurie padės pasiruošti sklandžioms ir sėkmingoms atostogoms:

1. Gyvenamosios vietos ir automobilio rezervacija

Svarbu įsitikinti, kad viešbutį, namą ar kitą atostogų būstą užsisakėte teisingomis datomis ir laikais. Taip pat rekomenduojama iš anksto išsinuomoti automobilį, tai užtikrins ne tik didžiausią lankstumą ir komfortą kelionės metu, bet ir padės sutaupyti.

2. Tvarkingi dokumentai

Dokumentai keliaujant turi būti tvarkingi ir galiojantys, taip pat rekomenduojama pasidaryti ir su savimi turėti visų kelionės ir asmens dokumentų kopijas. Taip pat svarbu sužinoti, ar keliaujant į tam tikrą šalį reikalingos atvykimo vizos, siekiant išvengti rūpesčių kelionės metu

3. Bagažo planavimas

Galvojant apie bagažą, visų pirma reikėtų pasitikrinti pasirinktos skrydžių bendrovės reikalavimus kelionių bagažui ir toliau susidaryti sąrašą ar kitokį planą, kokie rūbai ar daiktai bus reikalingi, įvertinus šalies, į kurią keliaujama klimatą bei ekonominius aspektus. Taip pat derėtų pasirūpinti visais naudojamais receptiniais ir nereceptiniais medikamentais.

4. Transportas iki ir iš oro uosto

Keliauti iki ar iš oro uosto galima įvairiais būdais – taksi, viešuoju transportu, ar savo automobiliu, kurį reikės palikti saugomoje, mokamoje aikštelėje. Pats patogiausias ir dažniausiai pasirenkamas būdas yra automobilio nuoma oro uoste. Šis būdas užtikrina lankstumą, nes keliauti galima pagal savo poreikius, pasirinkta transporto priemone. Automobilio atsiėmimo punktas oro uostuose būna patogioje vietoje, todėl iš kart po skrydžio galima greitai nuvykti į reikiamą vietą.

Taigi, tai yra pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti ruošiantis atostogoms. Šie patarimai kiekvienam padės jas suplanuoti be streso, o kelionės metu nepatirti jokių nereikalingų rūpesčių. Kiekvienas pasiruošimas gali būti toks pat malonus, kaip ir pačios atostogos.