Renkantis kokybišką maistą  šunims, svarbu atsižvelgti į jo sudėtį, gamintoją ir pašaro klasę. Dviem  tos pačios  veislės  ir amžiaus gyvūnams tas pats pašaras gali netikti ir nepatikti, todėl tik aiški produkto sudėtis, kokybiški ingredientai, veterinaro rekomendacijos padės išsirinkti kokybišką pašarą. Maistas šunims turi būti: skanus, lengvai virškinamas, pagamintas iš visaverčių žaliavų, bet ne iš sugedusių daržovių ar grūdų, ne iš subroduktų. Aukščiausios kokybės ėdalas gaminamas naudojant vištieną, ėrieną, antieną, lašišą, ėdale nėra glitimo, kurio netoleruoja gyvūno virškinimo traktas. Angliavandeniai gaunami iš ryžių, žirnių ir daržovių. Stambių šunų racionas papildytas specifinėmis medžiagomis, kurios reikalingos kaulams, sąnariams ir širdies veiklai. Gražiam gyvūnų kailiui palaikyti, edale netrūksta vitaminų omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių. Šeriant vienos firmos kokybišku ėdalu, šuns virškinimo traktas maksimaliai įsisavina visas maisto medžiagas, be priežasties maisto nereikėtų keisti, staiga pakeitus pašarą, gyvūnas gali vemti, viduriuoti, gali pasireikšti pilvo pūtimas, alergija.

Sausas maistas šunims

Sausas maistas šunims skirstomas: ekonominės, premium ir super premium klases. Ekonominės klasės pašaro pakuočių galima įsigyti prekybos centruose, pemium ir super premium klasės maistas parduodamas veterinarijos vaistinėse ir specializuotose parduotuvėse.

Kokiems produktams šunys alergiški?

Dažniausiai šunys yra alergiški vištienai, kviečiams ar pieno produktams, jeigu jūsų šuo alergiškas šiems produktams, tai reiktų pirkti pašarą, kurio sudėtyje šių produktų nėra. Vištienai alergiškiems šunims puikiai tinka ėriena, o netoleruojantiems kviečių, juos gali pakeisti žirniai, bulvės, kukurūzai arba ryžiai.

Nutukusių šunų problemos

Antsvorio turintys šunys kenčia nuo širdies, sąnarių  problemų, nutukimas didina mirties riziką, jiems sunku kvėpuoti ir vaikščioti, tokie gyvūnai trumpiau gyvena nei normalaus svorio augintiniai, jie būna mažiau energingi ir ne tokie linksmi, maistas jiems turėtų būti normuojamas,  rinktis produktus, kuriuose mažiau riebalų nei kituose gaminiuose. Šeimininkai su tokiais keturkojais turėtų ilgiau vaikščioti, bėgioti lauke. Jeigu šunelis turi antsvorio, būtinai apsilankykite pas veterinarą ir atlikite išsamius tyrimus.