Surenkamasis namas paprastai parduodamas su jau sumon­tuotais langais. Bet jeigu kreip­sitės iš anksto, langus galėsite pasirinkti. Medienos karkaso namams mediniai langų rėmai yra tin­kamiausi. Jei namas stovi arti intensyvaus eismo gatvių, geležinkelio linijų ar oro uostų, vietoj normalaus stiklo paketo derėtų pasirinkti triukšmo izoliacinį stiklą ar net dvigubus stiklo paketus. Tiesa, jie yra gerokai brangesni, tačiau tokiu atveju pasiteisina. Norintiems turėti kuo mažiau langų priežiūros išlaidų, patarti­na pasirinkti plastikinius langus. Jų nereikia dažyti. Be to, jie būna Įvairių spalvų bei medienos at­spalvių. Plastikiniai langai gali būti įstatomi išorėje lygiai su namo sienos plokštuma ar atitraukti nuo jos. Pageidaujantieji langų su perdalomis gali pasirinkti arba tikras skirtis, dalijančias stiklo plokštumą į atskirus stik­lus, arba skirtis, esančias tarp abiejų paketo stiklų. Pastarieji langai yra pigesni ir lengviau valomi, tačiau langas atrodo kaip su perdalomis tik iš pirmo žvilgsnio. Atsižvelgiant į namo vietą, apsaugos sistema vaidina ne lemiamą vaidmenį. Šalia solidžių langų prasminga investicija galėtų būti ir užraki­namosios rankenėlės, apsauga nuo iškėlimo, esant reikalui, ir nedūžtančio stiklo paketai. Langus galima įdėti taip pat ir  į palėpę jei ten norima įsirengti kambarį, tačiau reikia dėti stoglangius. Dažniausiai dedami „velux“ stoglangiai nes jie būna geresni ir kokybiškesni. Stoglangių montavimas apimą kruopštūs darbai reikalaujantys tikslumo.
Durys
 
Perkant surenkamąjį namą, lau­ko bei balkonų durys paprastai įeina į tiekimo apimtį. Tačiau vidaus durys, priešingai, įeina į vidaus įrangos komplektą arba turi būti įsigyjamos atskirai Šiaip jau statybinių prekių parduotuvėse yra ir paruoštų įstatyti lauko durų, pavyzdžiui, iš aliuminio, bei didelis vidaus durų pasirinkimas. Naudodamasis pažangia tech­nologija namų meistras ne­sunkiai pats įsistatys medines vidaus duris su medinėmis staktomis. Prieš įstatant, tiekiamos staktų dalys suneriamos ir, patepus klijais, suveržiamos medsraigčiais. Paskui jos įtvirtinamos sienos angoje ir sutvirtinamos montažinėmis putomis.
Durys nebūtinai turi būti medi­nės, būna ir labai dekoratyvių plieninių vidaus durų. Be savo tvirtumo, jos turi dar vieną pri­valumą nesideformuoja ir gali būti tiekiamos jau su stiklais. At­sižvelgiantį statymo sąlygas, jas galima kombinuoti su U formos ar kampuočio stakta. Be to, kaip medinės, taip ir plieninės stak­tos gali būti tiekiamos atskiromis. Detalėmis ir surenkamos vietoje Staktos prie sienos tvirtinamos  inkariniais varžtais. Jie gali būti prisukami tiesiog prie rėmo arba įbetonuojami į mūrą Parduotuvėse šiandien esama ne tik įprastos kampuotos formos plieninių staktų tvirtinimo elementų, bet ir apvalintų profilių.