Tarpusavio skolinimas – tai ypač sparčiai populiarėjantis investavimo būdas, leidžiantis efektyviai įdarbinti turimas laisvas santaupas. Investuodami šiuo būdu, jūs skolinate pinigus kitiems asmenis ir uždirbate iš gaunamų palūkanų. Pinigus galima skolinti tiek paprastiems žmonėms, tiek ir verslui ar nekilnojamo turto projektų vystymui. Šiuo metu, rinkoje gali rasti labai įvairių sričių, kuriose naudojamas tarpusavio skolinimas. Susipažinkime su pagrindiniais tarpusavio skolinimo būdais iš arčiau.

Tarpusavio skolinimo veikla yra neatsiejama nuo internetinių technologijų ir vyksta specialiose internetinėse platformose. Šios platformos veikia kaip tarpininkai, tarp žmonių, norinčių pasiskolinti ir žmonių, norinčių įdarbinti savo laisvus pinigus. Norint pradėti investuoti, visų pirma, būtina užsiregistruoti išsirinktoje platformoje. Užsiregistravus, jūs galėsite savo nuožiūra rinktis patinkančius verslo projektus arba paprastų žmonių paskolų prašymus ir į juos investuoti. Iš esmės, toks investavimo būdas yra pakankamai nesudėtingas, kadangi augeliu administracinių dalykų pasirūpina pati investavimo platforma.

Apžvelgus šiuo metu rinkoje veikiančia investavimo platformas, būtų galima išskirti tokius pagrindinius tarpusavio skolinimo būdus:

  • Paskolos žmonėms
  • Paskolos verslui
  • Paskolos nekilnojamo turto projektų vystymui

Paskolos žmonėms

Žmonėms suteikiamų vartojimo paskolų finansavimas – tai be abejo dažniausiai pasitaikantis tarpusavio skolinimo būdas. Kadangi vartojimo paskolos yra suteikiamos tik fiziniams asmenims, pasirinkę šį investavimo būdą, jūs savo pinigus skolinsite paprastiems žmonėms. Suteiktą paskolą jie galės naudoti savo asmeniniams poreikiams, o jūs kiekvieną mėnesį gausite sutartas palūkanas. Investuodami į vartojimo paskolas, šiai dienai galite tikėtis vidutiniškai apie 10-15 proc. siekiančios investicinės grąžos.

Paskolos verslui

Rinkoje taip pat galima rasti investavimo platformų, siūlančių investuoti pinigus į verslui suteikiamas paskolas. Dėl verslo paskolų dažniausiai kreipiasi smulkios ir vidutinės įmonės, siekiančios finansuoti savo naujus plėtros projektus ar tiesiog pritrūkusios apyvartinių lėšų. Verslo paskolos parastai yra užtikrinamos asmenine vadovo garantija arba įkeičiamu turtu. Investuojant į verslo paskolas, investuotojai gali tikėtis vidutiniškai apie 8-12 proc. siekiančios investicinės grąžos.

Paskolos nekilnojamo turto projektų vystymui

Nekilnojamo turto paskolų finansavimas – tai dar viena sutelktinio finansavimo sritis, kurioje galima pelningai investuoti. Investuodami šiose platformose, jūs skolinate pinigus nekilnojamo turto projektų vystymui ir uždirbate iš mokamų palūkanų. Kadangi nekilnojamo turto paskolos yra pakankamai nemažo dydžio, kaip garantas visuomet yra įkeičiamas kitas turtas. Taigi, investuojant į nekilnojamą turtą, jūs iš esmės investuojate į paskolas su užstatu. Pasirinkę šią tarpusavio skolinimo sritį, jūs galite tikėtis vidutiniškai gauti apie 7-10 proc. investicinę grąžą.

Daugiau apie visas investavimo galimybes galite sužinoti čia: https://investicijosirfinansai.lt/investavimas