Vilniuje esate palaidoję artimus žmones ir ruošiatės užsakyti paminklų gamybos paslaugas? Turite žinoti, kad paminklai Vilniuje gali būti ne tokie jau ir pigoki, nes šiais laikais sostinėje paslaugų kainos yra ženkliai didesnės nei kituose miestuose. Žinoma, tai liečia ne visas bendroves. Kai kurie paminklų gamintojai gali pasiūlyti ir visai palankias kainas bei atsiskaitymo tvarką, tad jums nebus kitos išeities – privalėsite skirti šiek tiek laiko tinkamo paslaugų teikėjo paieškai. Turintiems labai ribotą pinigų sumą, pirmiausia patariama vadovautis keliomis elementariomis taisyklėmis. Jos išvardintos žemiau.

  1. Paminklai Vilniuje pigiau gaminami atokesnėse vietose. Ieškant paminklų gamintojų, nereikėtų taikytis vien tik į tas bendroves, kurios gamina paminklus, antkapius ar kažkokias kitas dekoracijas kapavietėms. Kiek atokiau nuo Vilniaus centro veikiančios bendrovės gali pasiūlyti tokias pačias paslaugas, tik pigiau. Dėl to ir patariama neskubėti – internete ieškokite ne tik paminklų gamintojų, bet ir kapaviečių tvarkymo paslaugas siūlančių privačių armenų ar bendrovių. Lengvesnis kelias ieškant paslaugų teikėjų yra naudojantis internete esančiomis paieškos sistemomis. Jose užteks nurodyti norimus raktažodžius ir miestus ar rajonus – gausite paslaugų teikėjų sąrašą pagal vietoves.
  2. Visi paminklai turėtų būti užsakomi laikantis standartinių reikalavimų. Jeigu norite išleisti kuo mažesnę sumą, tai neįprasti reikalavimai tik padidins paslaugų įkainį. Mažiausias kainas paslaugų teikėjai nustato tuomet, kai pasirenkami standartiniai paminklai ir kiti darbai. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės leidžia didžiules sumas samdant dizainerius, jog šie suprojektuotų paminklą ar antkapį, tačiau tai nereiškia, kad tokių pat paslaugų reikia ir jums. Jūs galite pasirinkti iš paslaugų teikėjo pateikto katalogo esančius gaminius. Tai būtų standartiniai paminklai ir jų kainos yra mažiausios.
  3. Jeigu dalį darbų atliksite patys – sutaupysite nemažai pinigų. Verta žinoti, kad paminklus gaminančios bendrovės bei privatūs paslaugų teikėjai yra labai lankstūs. Jūs galite užsisakyti tik gamybos paslaugas ir tai jums kainuos dar pigiau. Aišku, tokiu atveju, jums patiems teks atvykti į vietą – turėsite atsiimti paminklą ir paskui su juo važiuoti iki kapavietės. Tą paminklą patys turėsite ir sumontuoti.

Tad, jeigu jūsų biudžetas yra labai ribotas, bandykite pasinaudoti šiais patarimais – galbūt išvengsite didelių išlaidų.