Privati paskola dabar gali būti suteikiama ne jaunesniems nei 21 metų amžiaus asmenims. Norint gauti privačią paskolą, asmuo privalo atitikti visus keliamus kreditoriau reikalavimus. Ne vienas žmogus domisi skolinimosi galimybėmis, bet retas pasidomi privačiais  kreditoriais, kurie gali pasiūlyti geras sąlygas. Privati vartojimo paskola dažniausiai imama tais atvejais, kuomet reikia nemažos sumos su mažomis palūkanomis. Įprastai tokios paskolos grąžinamos lengviau, nes kredito įmokos nebūna jau tokios didelės. Tuo labiau, kad privatūs kreditoriai šiuo metu siūlo ir be galo mažas palūkanas, ir gana ilgą kredito grąžinimo terminą. Vienintelis trūkumas – turto įkeitimas. Privatūs paskolų teikėjai šiuo metu gali skolinti pinigus net nebūnant registruotais viešame vartojimo kredito teikėjų sąraše, tačiau jie turi būti atitinkantys privataus kreditoriaus sąvoką. Tai reiškia, kad teikti paskolas jie gali tik esant tam tikroms paskolos sąlygoms,  esminė sąlyga ir yra būtent nekilnojamo turto įkeitimas.
Privati paskolaSu hipoteka besiskolinantys asmenys gali gauti geresnes sąlygas, nes kreditoriai nustato vos kelių procentų palūkanas per metus. Įdomiausia tai, kad tie, kurie skolinasi įkeisdami nekilnojamą turtą, išvengia ir kreditingumo patikros, nes vartojimo kredito įstatyme nurodoma, kad privatūs kreditoriai neprivalo jo tikrinti t.y. jiems tokios prievolės nėra. Štai, vartojimo kreditus internetu išduodantys paskolų teikėjai privalomai tikrina kreditingumą, o to nepadarius, lieka laukti nemažos baudos iš priežiūros institucijos – Lietuvos banko.
Jeigu ir jūs ieškote paskolos, kurią galėtumėte gauti su maža palūkanų norma, tai turėkite galvoje, kad iš privataus kreditoriaus ją gauti galėsite tik tokiu atveju, jeigu įkeisite nekilnojamą turtą. Paprasčiausiai, jie skolina dideles sumas, todėl nekilnojamo turto įkeitimas yra šioks toks garantas, kad tą skolą jūs grąžinsite. Įprastai yra sudaroma paskolos sutartis arba pasirašomas vekselis.
Reikia pabrėžti, kad vyriausybė imsis kontroliuoti ir privačių kreditorių veiklą – juos jau norima registruoti atskirame sąraše. Jiems irgi bus taikomi reikalavimai, jog sumažėtų blogųjų paskolų skaičius. Be abejo – kol dar nėra patvirtintas įstatymų projektas, tol privatūs kreditoriai gali teikti paskolas be jokių didesnių apribojimų.
Taip pat siūloma būti budriems, nes mat kai kurie asmenys tik dedasi esą privatūs kreditoriai, o iš tikrųjų jie tik mulkina žmones ir tiek, savinasi jų pinigus.