Plaukų šalinimas yra labai populiari tema XXI amžiuje. Vis daugiau žmonių renkasi elektroepiliaciją Klaipėdoje, Vilniuje, plaukų šalinimą lazeriu bei brazilišką depiliaciją.

Šiame straipsnyje aptarsime paskutinį plaukelių šalinimo būdą. Iš pradžių, aptarsime kas gi yra Brazilijos vaškas. Naudojant Brazilijos vašką, gaktos plaukai yra prižiūrimi ir pašalinami iš gaktos kaulo priekio, aplink išorinius lytinius organus, tarp viršutinių šlaunų ir aplink išangę.

Atsižvelgdami į savo pageidavimus, galite pasirinkti pašalinti visus plaukus toje srityje arba palikti nedidelę plaukų juostelę priekyje.

Kuo tai skiriasi nuo bikinio linijos vaško ar viso bikinio vaško?

Pagrindiniai bikinio linijos vaškai paprastai valo plaukus bikinio srityje, kur tik plaukai galėtų išsikišti iš maudymosi kostiumėlio dugno: bikinio (arba apatinio trikotažo) linijos šonuose ir tarp pilvo sagos ir gaktos kaulo.

Brazilas žengia dar vieną žingsnį siūlydamas visiškai pašalinti gaktos plaukus: nuo gaktos kaulo priekio iki apačios, vadinamos tarpviete, iki išangės.

Kokie yra privalumai?

Pasak Amerikos dermatologijos akademijos, tokio tipo fizinis šveitimas pašalina negyvas odos ląsteles nuo viršutinio odos sluoksnio, kad būtų skatinama kolageno gamyba ir padidinamas vietinių gydymo būdų efektyvumas.

Ši plaukų šalinimo forma taip pat mažiausiai dirgina odą. Tinkamai atlikus vaškavimą, greičiausiai, gali pasireikšti nepageidaujamas bėrimas, nelygumai ar kitoks dirginimas, nei naudojant epiliatorių ar skutantis.

Bet tai dar ne viskas. Vaškavimas ištraukia plaukus nuo šaknies. Kai plaukai atauga toje pačioje vietoje, jie paprastai būna silpnesni, minkštesni ir plonesni nei anksčiau.

Tai reiškia, kad laikui bėgant turėsite mažiau plaukų, kuriuos reikia prižiūrėti, o likusius plaukus bus lengviau valdyti.

Ar yra koks nors šalutinis poveikis ar rizika, į kurią reikia atsižvelgti?

Kaip ir bet kuri kita plaukų šalinimo forma, vaškavimas turi tam tikrą galimą šalutinį poveikį.

Iš karto po vaško galite pastebėti paraudimą ar nelygumus – tai įprasta ir turėtų išnykti per kitas 24 valandas.

Norėdami padėti gijimo procesui, galite tepti losjonus ar serumus. Tai taip pat gali padėti išvengti įaugusių plaukelių.
Jei nesate įpratę šalinti gaktos plaukų, taip pat galite patirti niežėjimą.

Ar galite vaškuoti, jei…?

Norite gauti brazilą, bet nežinote, ar tai teisingas žingsnis? Atsižvelgiant į jūsų aplinkybes, reikia atsižvelgti į keletą dalykų.

Jūsų mėnesinės

Galite apsvarstyti galimybę pakeisti savo paskyrimą. Kai mėnesinės, oda aplink gaktikaulį tampa šiek tiek jautresnė ir esate labiau linkęs į mėšlungio sutraukimą.

Jūs esate nėščia

Galbūt norėsite pasitarti su savo gydytoju, jei esate paskutiniame trimestre. Priešingu atveju jūs tikriausiai galite atlikti šią procedūrą. Tiesiog nepamirškite, kad jūsų hormonai keičiasi ir tai gali turėti įtakos jūsų skausmo tolerancijai.

Ar yra kas nors, kam nerekomenduojama ši procedūra?

Jūsų oda gali būti jautresnė, jei vartojate antibiotikus, hormonų pakaitalus ar hormoninę gimstamumo kontrolę. Tikriausiai vis tiek galite vaškuoti, tačiau norėdami įsitikinti, turėtumėte pasitarti su savo gydytoju.

Taip pat turėtumėte pasitarti su savo gydytoju, jei vartojate geriamuosius vaistus nuo spuogų, pvz., „Accutane“, arba vartojate vietinius retinoidus, tokius kaip „Retin-A“.

Šie vaistai silpnina odos barjerą dėl cheminio šveitimo, o vaškavimas gali sukelti skausmingą pertepimą. Spinduliavimas ir chemoterapija taip pat gali sukelti odos jautrumą ir sausumą, todėl vaškavimas gali būti ne pats patogiausias plaukų šalinimo būdas.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme vieną iš plaukų šalinimo būdų bikinio zonoje. Atsižvelkite į pateiktus pliusus bei minusus ir tuomet galėsite užtikrintai nuspręsti ar ši procedūra yra jums tinkama.

Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis depiliacijoscentras.lt informacija.